Metody wybielania zębów
Każdy z nas marzy o uśmiechu niczym z reklam lub filmów. Jednak to naturalne, że nasze zęby żółkną i pojawiają się na nich nieestetyczne przebarwienia. Głównym czynnikiem jest nasza dieta. Istnieją bowiem produkty, które mają tendencję do zabarwiania naszych zębów. By przywrócić im dawny blask, warto zdecydować się na wybielanie zębów. Istnieje wiele różnych metod wybielania, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej odpowiednią dla nas.
Protezy zębowe. Kiedy i dla kogo są dedykowane?
Rodzajów protez jest wiele. Mogą być wyjmowane i wkładane, całościowe i częściowe itd. Każda osoba, która zdecyduje się na ich noszenie, powinna wybrać odpowiedni rodzaj, aby czuć się z nim jak najlepiej. Które rozwiązanie wybrać, aby czuć się z protezą dobrze? Jak wyglądają dzisiejsze protezy zębowe? Kto powinien się na nie zdecydować? Jak żyć z protezą zębową?
Czym zajmuje się chirurg stomatolog?
Poza ogólną wiedzą z zakresu stomatologii, protetyki, czy ortodoncji, którą z pewnością powinien posiadać chirurg stomatolog, wspomniany specjalista musi się znać przede wszystkim na chorobach twarzoczaszki oraz tkanek miękkich, które wchodzą w skład twarzy, jamy ustnej, a także szyi. Dzięki temu jest w stanie przeprowadzać określone zabiegi. Do zadań chirurga stomatologa można zaliczyć również leczenie niektórych chorób jamy ustnej i zębów.
Kiedy ząb kwalifikuje się do wyrwania?
Współczesna stomatologia koncentruje się przede wszystkim na metodach leczenia zębów, stąd ich ekstrakcję uznaje za ostateczność. Ekstrakcja, czyli usunięcie zęba, polega na przerwaniu włókien ozębnej łączącej korzeń zęba z kością zębodołu. Zabieg ten przeprowadzany jest przez stomatologa lub chirurga szczękowego, w zależności od tego, jaki jest powód jego wykonania.
Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?
Wizyta u dentysty niektórym dzieciom może kojarzyć się nieprzyjemnie. Opowieści kolegów wywołują strach przed nieznanym, a krzyki i płacz dochodzące z gabinetu tylko pogarszają sprawę. Dlatego ważne jest, by przed pierwszą wizytą nastawić malucha pozytywnie, dzięki czemu konieczność udania się do dentysty nie będzie wywoływała w nim strachu.
5 cech dobrego stomatologa
Stomatologia bywa uznawana za mniej ważną lub marginalną dziedzinę nauk medycznych. Uznaje się, że specjaliści z tego zakresu wykonują mniej zaawansowane zabiegi, niż inni lekarze. Tymczasem mało kto wie, że stomatologia jest dziedziną, która wymaga ukończenie odrębnej ścieżki w zakresie uczelni medycznej i jest dziedziną, która wytworzyła pokaźną liczbę specjalności, takich jak chirurgia stomatologiczna, ortodoncja czy stomatologia dziecięca.